Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Miejsce na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od jakiegoś czasu myślę o budowie własnego serwisu WWW. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś interesującej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Trafione pomysły i ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, żeby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/09/28/rehabilitacja-po-udarze-jakie-mozemy-miec-korzysci/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz koncepcji na biznes w Internecie i pragniesz wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na wstępie powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Dyskusja na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość