Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Miejsce na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest pozycjonowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu odpowiedniej frazy: strony internetowe Warszawa lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do odpowiedniej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Dyskusja na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości