Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Miejsce na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Witam was wszystkich. Ostatnio zacząłem się interesować kwestią ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju link: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało powiedziane, że kominiarz powinien sprawdzać komin minimum raz w roku. W przypadku gdy ogrzewam węglem to aż 4 razy na rok - to już jest przesada. Przeczytałem też, iż w wypadku nieposiadania ważnego przeglądu, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:
adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Wg prawa budowlanego tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel żąda aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podstemplował protokół. Także dla swojego bezpieczeństwa warto to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 złotych za przyjazd.

podobne tematy:

Wróć do „Dyskusja na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości