Polar minky sklep internetowy

Miejsce na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Polar minky sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dziecięce to dobry pomysł na biznes?

Właśnie ten wpis ma pokazać, że każdy interes odpowiednio przemyślany może przynieść dochód jego właścicielom. Po pierwsze trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny towar. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu jedynie o handel w Internecie. Sporo ludzi zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Postaram się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach przedsiębiorca może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to rząd 1100 zł za miesiąc.

Kolejny koszt przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego promocja w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem budowę samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji strony w Internecie. Powinno się wybrać frazy do promocji. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy koszt miesięczny to rząd od 100 do 180 zł. Takich fraz powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego dochodzą inne koszty związane z promocją. Należą do nich także marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na frazę: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. A, więc w pierwszej fazie trzeba pomyśleć o innym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest kolejnymi opłatami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Dyskusja na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość